Dětská móda Magazín

I děti mají rády šperky. Kde seženete krásné doplňky a ozdoby?

My dospělí si na vkusné šperky potrpíme. Ne všichni, ale většina z nás ano. Na rukou máme prsteny, mnozí dokonce s diamantem či jiným okázalým drahokamem, kolem krku náhrdelníky a na zápěstí se nám blyští náramky. A samozřejmě nesmí chybět vkusné náušnice, bez nich spousta žen vůbec nevychází z domu. Ale co naše děti? Měly by také nosit šperky – a pokud ano, jaký druh je pro ně nejlepší?

Kdy je správný čas na první šperk?

Překvapivě již velmi brzy. Oním prvním šperkem máme samozřejmě na mysli náušnice, které zdobí ouška malých princezen od útlého věku. Optimální věk pro píchnutí oušek je – podle odborníků – mezi třetím až šestým měsícem.

Ale co další šperky? Pokud jde o řetízky a náramky, správný čas je kolem šestého roku, kdy děti nastupují do školy. V tomto věku již mají určitou zodpovědnost a pěkný šperk jim přidá pocit důležitosti.

Při výběru dbejte především na nezávadnost materiálu, bezpečnost, kvalitu provedení a spolehlivé zapínání. Roli samozřejmě hraje také vkus dítěte, ten byste měli plně respektovat a vybrat šperk, který skutečně odpovídá vkusu dítěte.

Styl je důležitější než hodnota

My dospělí si potrpíme na luxus, ale nemůžeme po dětech požadovat, aby nosily – a dávaly pozor na šperky v hodnotě tisíců až desítek tisíc korun. Prckové paradoxně milují nejrůznější „cetky“. Vhodně zvolená dětská ozdoba za pár korun může vykouzlit mnohem větší úsměv rtech ne mnohonásobně dražší šperk, kterému chybí hravost.

Znamenitou volbou jsou dětské náramky a náhrdelníky, které si mohou dítka skládat podle nálady. Krásné sety a doplňky pro děti najdete například v e-shopu elisfantasy.sk, kde mají také obojky se jménem pro domácí mazlíčky, postroje a popruhy. Jsou třpytivé, barevné a zaručeně potěší každou dětskou duši. Ty kreativní dvojnásob, protože tvoření náramků přátelství je skvělá zábava.

Zanechte komentář