Magazín Tipy a rady

Víme, na co si dát pozor při výběru bytového textilu

Hledáte ideální bytový textil, který zastane praktickou funkci, a navíc se stane příjemnou dekorací v interiéru? V takovém případě se vám budou hodit rady pro úspěšný výběr toho správného kousku. V článku najdete přehled častých chyb při výběru i doporučení, jak se podobným chybám vyhnout a získat s jistotou ten nejvhodnější bytový textil.

Výběr nevhodného materiálu

Jednou z častých chyb při výběru ideálního bytového textilu je volba špatného materiálu. Platí to například pro povlečení. To by mělo být ideálně z prodyšné bavlny. Navíc je potřeba při výběru přemýšlet také podle toho, během jakého období budete povlečení využívat. Hřejivý flanel je vhodný pro zimní měsíce, a naopak jemný satén oceníte v létě.

Nedostatečná kontrola správných rozměrů

Když si chcete vybrat jakékoliv vybavení do bytu, vždy jsou důležité rozměry. Snažte se provést kontrolu správných rozměrů několikrát před samotným zakoupením daného povlečení, záclony, závěsu, ale třeba i látky z kategorie galanterie. Díky dvojité kontrole objednáte přesně to, co potřebujete.

Design, který neladí k ostatním věcem

Nechali jste se unést při výběru a pořídili jste dekorace či jiné prvky, které k ničemu dalšímu neladí? Zkuste se příště vyhnout této zbytečné chybě a volte takové prvky, které skutečně využijete i v kontextu s ostatními věcmi. Vždy se tak několikrát zamyslete, jestli právě zvolený bytový textil bude ladit k dalšímu vybavení.

Nákup za příliš vysoké ceny

V dnešní době je naštěstí nákup bytového textilu jednoduchý. Stačí navštívit specializovaný internetový obchod Mikaton.cz a můžete vybírat z pestrého sortimentu a ještě k tou za výhodné ceny, jaké v kamenných obchodech jen tak nenajdete. Tímto způsobem můžete při nakupování všeho potřebného výrazně ušetřit.

Zanechte komentář