Dětská móda Magazín

Vybíráte první botičky pro dítě? Přečtěte si, proč by to měly být barefoot capáčky

Rodiče jsou zodpovědní za zdravý vývoj dítěte a nedílnou součástí tohoto procesu je výběr vhodné obuvi. Již v rámci předporodních kurzů se maminky dozvídají, jak velké by měly volit dupačky – důraz je kladen především na dostatečně velkou chodidlovou část. Chodidlo se nesmí tísnit, protože by se nemohlo správně vyvíjet. Musí mít dostatek prostoru na to, aby dítě mohlo volně hýbat prstíky. A je velká chyba mu obouvat malé ponožky či bačkůrky, které chodidlo svírají a zabraňují správnému prokrvení. Že jsou ponožky dostatečně velké poznáte podle toho, zda po sejmutí nejsou na končetinách žádné rýhy a otlačeniny. Jak ale přistupovat k výběru prvních botiček?

Během prvního roku života dítě zažívá bouřlivý vývoj. Aby ne, vždyť se z ležícího kojence promění na cupitajícího jedince. Není však dobré ho neustále srovnávat s ostatními, neboť vývoj je do značné míry individuální záležitostí. Může probíhat postupně, ale i skokově. Velkou chybou je předčasné nabádání k sezení či stavění, ale i vodění za ručičky. Tím vším může rodič nevědomky narušit správný vývoj dítěte.

Pozor na předčasné obouvání

Citlivým tématem je i předčasné obouvání. Rodiče se často nemohou dočkat, až vyberou první botičky, ale dítě potřebuje nožky volné. Podle mnoha nezávislých průzkumů je ideální chození naboso. Předčasné obouvání vede k deformacím, vzniku bolestí, únavě a mnoha dalším nešvarům. Jinak také – chcete-li, aby mělo vaše dítě zdravé nohy, nepodceňujte péči o nožky a pořiďte mu obuv, ve které se bude cítit pohodlně a přirozeně.

Barefoot capáčky jako jasná volba

Důvody, proč si vybrat právě barefoot capáčky, jsou zjevné. Jedná se o velmi lehké a maximálně ohebné boty. Jsou tedy naprosto ideální pro první krůčky, a navíc je zvládnou nazout i velmi malé děti. Cena této obuvi je sice o něco vyšší, ale je na posouzení rodiče, zda mu zanedbatelná úspora stojí za risk správného fyziologického vývoje potomka.

Zároveň platí, že zdaleka ne všechny barefoot capáčky kvalitou svého zpracování odpovídají ceně. Proto se poohlédněte tam, kde vám nabídnou to nejlepší. Vynikajícímu renomé se těší například eshop Bibalou, který nabízí špičkovou barefoot obuv s patřičnými certifikacemi.

Zanechte komentář