Hračky Magazín

Výročí fenoménu Carcassone

Hra Carcassone je držitelkou prestižních ocenění Spiel des Jahres a Deutcher Spielepreis.

Milovníci deskových her ji důvěrně znají, protože významně přispěla k rozvoji deskových her a vždy se těší na další rozšíření.

Od doby prvního vydání se tato hra stala skutečným fenoménem. Důvod je přitom zcela prozaický: nikdy se neokouká, nikdy se neohraje, pokaždé je totiž jiná.

Navíc je zábavná, i když ji hrajete jen dva, což se o jiných hrách říct nedá.

Podstata hry je vlastně jednoduchá. Stavíte města, kostely, řeky, krajiny a další a zabíráte je různými figurkami.

Háček je v tom, že nikdy nevíte dopředu, s jakým motivem si vytáhnete další kartu, takže musíte být neustále ve střehu a hlavně taktizovat, abyste získali co možná nejvíc.

Občas se vyplatí s protihráčem spolupracovat, někdy je lepší hrát na sebe.

Z prvotního obrovského úspěchu základní verze hry Carcassone autorům doslova narostla křídla.

Tak vzniklo zatím celkem 10 rozšíření a samostatné edice pro děti, Star Wars, Zlatá horečka a Safari. Nejnovější verzí jsou Lovci a Sběrači.

Tato hra odkazuje na dávnou historii okolí starověkého jihofrancouzského města Carcassone s jeho mohutně opevněným hradem.

Ponoříte se do doby jeskynních maleb a pravěkých zvířat a budete se snažit zajistit si obživu sběrem a lovem.

Pro vášnivé příznivce je k prodeji BigBox Carcassone, který obsahuje základní hru s jedenácti rozšířeními. A to už je tedy velká senzace!

Nutno říct, že každé rozšíření hru trochu komplikuje, ale zároveň obohacuje, o to je pak ještě zábavnější. Ostatně účelem deskových her obecně není jen pobavit, ale hlavně rozvíjet schopnosti hráčů.

Zde si přijdou na své všichni. Jak důslední logici, tak i kreativci. Můžete mít vymyšlenou perfektní strategii, jak zabrat největší území, ale můžete ztroskotat na jednom jediném poli, které vám vyfoukne soupeř.

Víte, co je na deskových hrách nejlepší? To, že je nehrají jen děti! Spousta dospělých se ráda zapojuje, protože brzy zjistí, že čas, trávený společně nad deskovou hrou je smysluplný.

Na Český trh vám hru Carcassone a další deskové hry přináší společnost Mindok. Pro Mindok se Carcassone za 20 let existence stala vlajkovou lodí. Letošní významný rok tak oslaví výroční českou edicí, kterou představí letos v létě.

Doporučená prodejní cena je 799 Kč.

www.mindok.cz

Zanechte komentář