Tipy na výlety

Zábavní centrum Babylon Liberec

Nevíte už kam jezdit s dětmi a nechcete stále sedět doma? Pak výlet do Babylonu v Liberci by pro vás mohlo být to pravé ořechové. Centrum BABYLON je totiž jedinečný zábavní komplex v centru města Liberce, spojený s hotelem a nákupním centrem.

Komplex vznikl v roce 1997 jako přestavba bývalé textilní továrny Hedva. V areálu se momentálně nachází aquapark, lunapark IQpark, čtyřhvězdičkový hotel, kasino, nákupní městečko, restaurace, vinárna a pivnice, ale i „Byznys centrum“ a jiné prostory pro konání kongresů.

Rodiče zcela jistě ocení Wellnes centrum, kde si můžou vybrat lázně z 13typů – parní, turecká, římské. Největším a nejdůležitější částí komplexu Babylon je Aquapark. V tomto krytém aquaparku koluje skoro 1000m³ vody! Skoro všechny bazény jsou propojeny do sebe a obsahují plno zábavních prcků. Můžeme zde nalézt čtyři tobogány (Dráček, Anakonda, Galaxie s vodní clonou, space-bowl Tornádo. Kousek od tobogánů je více jak sto metrů síťových prolézaček – „tunelů“, které jsou ve výšce přes 10 metrů nad vodní hladinou v bazénu, a získáte z nich krásný výhled na celou bazénovou halu.

Vedle hlavního bazénu je romantická jeskyně, skládající se  z vícera částí, které jsou různě nasvětlené. V aquaparku je také divoká řeka a jiné atrakce, které jsou pro aquaparky normální. Pokud už vám po zábavě v bazénu vyhladoví, můžete si zajít k baru s občerstvením a na chvíli si odpočinout a posedět.

V Aquaparku se tak koná denně Laser show, v cenně vstupného. Je to nový typ atrakce, který jinde než v České republice neuvidíte. 5 laserů vykresluje Laserovou projekci s 3D efekty na devět metrů širokou vodní stěnu. K tomu je puštěna hudba a dokresluje tak jedinečný nezapomenutelný zážitek na velkou show.

Nejzajímavější částí komplexu je IQpark nebo-li zábavně naučné muzeum. Muzeum slouží především školám jako doplněk učiva fyziky a matematiky, ovšem vašim dětem se to určitě také zalíbí, smyslem IQparku je totiž výuka hrou. Můžete s dětmi prolézt třeba zrcadlovým labyrintem, který se stal svoji rozlohou největším v Evropě. Skládá se z více částí – Klasické zrcadlové bludiště a Křišťálové bludiště se skly a zrcadly, Temný labyrint se strašidly a místnost s optickými klamy a křivícími zrcadly. Další exponáty mají rozšířit logické myšlení děti a osvětlit některé věci, co se naučily ve škole třeba princip šíření světla.

Pokud je venku zrovna sníh a vaše děti mají stále plno energie, můžete využít různých akcí a slev, které se dají získat na vstupné do Babylonu. Například můžete získat celodenní skipas za lepší cenu a k tomu ještě vstupenku do Aquaparku Babylon.

Neměly byste zapomenout na návštěvu Lunaparku. Ten nabízí zábavu jak pro vás tak i pro vaše děti. Jsou to takové velké slavnosti pod střechou. Můžete si najít na všemi oblíbená autíčka, nebo na jiné kolotoče, houpačky, prolézačky č trampolíny. Nebo můžete vyšplhat na horolezeckou stěnu, zkusit se udržet na divokém býku, zkusit si adventure golf. V Lunaparku si opravdu každý přijde na své a není těžké zapomenout tam na čas. Ve spodním patře lunaparku najdeme spoustu videoher a simulátorů, a tak si nakonec musíme dávat pozor, abychom v Lunaparku nestrávily více času, než chceme. Vstupné je totiž bez časového omezení.

Můžete zde uspořádat dětem dokonce i narozeninovou oslavu.

Abyste si užily všechny části velkého komplexu Babylon, musíte tam zcela jistě strávit více jak jeden den, protože vás jednotlivé budovy tak oslní, že už byste se od nich nehnuly. Vaše děti tím jistě nesmírně potěšíte, budou li si moci zahrát pár her, sjet tobogánem a na závěr si v IQ parku zlepšit své myšlení. Naplánujte si tedy svůj čas, zjistěte si vše o různých možností vstupného z internetových stránek –http://www.centrumbabylon.cz/cs/babylon/ a vyrazte za nezapomenutelnými zážitky !

Zanechte komentář