Magazín

Baby otisk: Krásný dárek pro miminko i jeho rodiče

Přijali jste pozvání na oslavu, kterou pořádá novopečená maminka, a bylo by krajně nevhodné, kdybyste se dostavili bez pěkného dárku? Což o to, možností je celá řada. Můžete se vydat cestou klasiky a věnovat miminku výbavičku či hračku. Jenomže s tím pravděpodobně přijdou i všichni ostatní pozvaní, takže je možné, že váš dárek zůstane bez povšimnutí. Nebylo by prima vybočit z řady a darovat malému človíčkovi něco mnohem originálnějšího? Pokud vám došla inspirace, nevadí. Máme pro vás tip na krásný dárek, kterým uděláte rodičům obrovskou radost. Věci, které umí uchovat vzpomínku, jsou mnohem cennější než cokoliv jiného. A přesně takový je i baby otisk.

Co je to ten baby otisk?

Způsobů, jak uchovat vzpomínky, je spousta. Můžete miminku věnovat knihu či deník, fotoalbum… ale mnohem nápaditější je právě baby otisk. Jde o sadu, která se skládá se sádrové hmoty, do které si miminko otiskne ručičku nebo nožičku. Součástí sady bývá také rámeček či plechová dózička. Otisk vypadá velmi dobře a poslouží i jako stylová dekorace.

Buďme však trochu konkrétnější. Zabrousili jsme do e-shopu www.babyotisk.cz, kde se to vkusnými sadami pro otisky jenom hemží. Internetový obchod provozuje česká společnost Aliver Trade s.r.o., která je vůbec prvním tuzemský výrobcem. Veškeré výrobky mají příslušné atesty od Státního zdravotního ústavu a jsou určeny pro děti od 0 let.

Jak se otisk provádí?

Postup provedení otisku se může mírně lišit dle konkrétní sady. V podstatě však spočívá pouze ve smíchání hypoalergenní hmoty a vody. Může se stát, že se hmota nalepí na pokožku dítěte – proto je vhodné v místě otisku aplikovat dětský olejíček. Jakmile provedete otisk, necháte hmotu důkladně vyschnout na dobře větraném místě. Opravdu kreativní rodiče pak mohou výrobek vyzdobit temperkami nebo akrylovými barvami.

Sada s plechovkou

Malebná plechová dóza je k mání ve dvou variantách – růžová pro holčičky a modrá pro chlapečky. Balení obsahuje cca 200 g barevné sádrové hmoty, kovovou krabičku a podrobný návod k použití. Dózička má rozměry 13,5 x 3 cm a její cena je 234 Kč.

plechovka baby otisk

Sada s barevnými rámky

Baby otisk v krásném dřevěném dvojrámku nabízí prostor pro otisk ručičky a nožičky, ale také fotografie. Jde o nádhernou dekoraci, která prozáří byt. Vzhledem k rozměrům (13 x 18 cm) je vhodná také pro větší děti. Sada obsahuje dva rámečky (v bílé, modré nebo růžové barvě), lepidlo, bílou sádrovou hmotu a návod k použití. Stojí 489 Kč.

dvojrámeček baby otisk

Sada s barevnými paspartami

Velmi pěkná je také sada s barevnými paspartami. Opět jde o dva rámečky (13 x 18 cm), tentokrát v přírodní barvě. Pasparty lze dle libosti měnit. Cena je 489 Kč.

baby otisk pasparta

Sada s ručně malovaným rámkem

Ručně malované dřevěné rámečky vypadají skvěle. Jsou k mání v různých barvách s roztomilými zvířecími motivy. Velikost rámečku je 22 x 27 cm. Stojí 549 Kč.

barevný rámeček

Sada s magnetem

Unikátní ozdoba na lednici nebo jiné plochy s magnetickým povrchem. Sada umožňuje vytvořit otisk libovolných rozměrů. Magnet o velikosti 5 x 5 cm se postará o to, aby otisk držel jako přibitý. Cena je 330 Kč.

sada s magnetem

Sada s trojrámkem

Na závěr jsme si nechali vkusný trojrámek o velikosti 42 x 26 cm. Vlezou se do něj hned dva otisky (ideální pro otisk ručičky a nožičky) a fotografie. Sada je vhodná také jako dárek pro rodiče, kterým se narodila dvojčátka. Vyjde vás na 749 Kč.

trojrámek baby otisk

Na BabyOtisk.cz najdete i spoustu dalších krásných dárků

Sady pro baby otisk jsou vskutku kouzelné, ale pokud chcete miminku darovat také něco jiného, určitě neodejdete s prázdnou. V e-shopu totiž seženete neméně nápadité produkty, které snoubí špičkový design a kvalitu. Jedná se o dětské vzdělávací hry pro nejmenší, ale i větší děti či oblečení a doplňky. V neposlední řadě také o textilie v podobě malých polštářků, zavinovaček, přikrývek, dek či osušek.

Zanechte komentář