Magazín

V Kolonce: Skvělá soukromá mateřská školka (Praha 6)

Drtivá většina rodičů bohužel z pracovních důvodů nemůže být s dětmi předškolního věku doma. Školky však „praskají ve švech“ a nezřídka se stává, že ve státních zařízeních nezbude místo. Dostali jste se do nepříjemné situace a nevíte, kam umístit své dítě? Vašim záchranným kruhem budiž nová soukromá mateřská školka Praha 6 „V Kolonce“. Zajímají vás důvody, proč by vaše ratolesti měly navštěvovat právě tuto školku?

Nová soukromá školka v Praze 6 se nachází v blízkosti obory hvězda a dochází do ní děti, které se z kapacitních důvodů nedostali do státních školek. Ve třídách je také spousta dětí z předměstských satelitů. Vzdělávací zařízení je určeno pro děti od 2,5 do 6 let a osnovy jsou navrženy pro komplexní rozvoj dětské osobnosti. Děti se mohou účastnit celé řady kroužků (např. kreslení, keramiky, výuka anglického jazyka) a v neposlední řadě sportovních a pohybových aktivit, které jsou důležité pro fyzický vývoj.

V budově školky je infrasauna a na aktivní zahradě zase moderní dětské hřiště. Během teplejších měsíců se děti učí v příjemném prostředí altánku a podnikají procházky do obory Hvězda. V průběhu zimních měsíců jsou naplánovány ozdravné kůry v infrasauně a nedaleké solné jeskyni, do které děti dopraví bezpečný mikrobus.

Děti nepoznají, co je to nuda. Školka V Kolonce totiž pravidelně pořádá výlety po okolí a jednou měsíčně zábavné programy pod taktovkou divadelního souboru, kouzelníka nebo bublináře. Učitelky přistupují k dětem individuálně a věnují jim veškerý společně strávený čas. Snaží se ve svých malých svěřencích vybudovat kamarádství, empatii a toleranci a vštěpit jim pravidla slušného chování. S ohledem na malý rodinný kolektiv 5 až 6 dětí se jim to daří velmi dobře. Do školky pravidelně dochází soukromá klinická logopedka, která se zabývá logopedickou prevencí. Pražské vzdělávací zařízení zároveň úzce spolupracuje se zkušenou psycholožkou, která se specializuje na předškolní a školní mládež.

Pokud vás soukromá mateřská školka v Praze 6 zaujala, přečtěte si další informace na webových stránkách www.vkolonce.cz.

Zanechte komentář