Lifestyle Magazín

Čechurův Maxipes Fík má přes 40 let, ale baví i dnešní děti

Některé pohádky nespadnou do hlubin zapomnění ani za desítky let. Mezi zlatou českou klasiku bezesporu patří také nejlepší přítel člověka – Maxipes Fík namluvený hercem Josefem Dvořákem. Legendární český animovaný večerníček vznikl již v roce 1975 a postavičku přerostlého inteligentního mluvícího psa nakreslil Jiří Šalamoun. Společně s hudebním podkladem od Petra Skoumala vytvořili pohádku, na kterou se s chutí podívají i dnešní děti. A každé dítko alespoň na chvíli zatouží po takovém čtyřnohém mazlíkovi.

Maxipes Fík bydlí v Kadani

Autorem Maxipsa Fíka byl spisovatel a scénárista Rudolf Čechura, který žil v padesátých letech ve vesničce Ahníkov (ano, právě zde se večerníček odehrává) nedaleko Kadaně, kde mimo jiné působil jako učitel. A protože se Fík nedaleko Kadaně narodil, město si ho přivlastnilo – od roku 2005 se ve městě každoročně slaví slavnosti zvané Narozeniny Maxipsa Fíka a po psím hrdinovi bylo pojmenováno také nábřeží.

Nábřeží Maxipsa Fíka nabízí pestré možnosti volnočasového vyžití, a to jak z hlediska sportovních aktivit, tak kultury. Projekt získal mnohá ocenění v oblasti architektury a zařadil se mez vyhledávané turistické cíle. Až budete nedaleko Kadaně, rozhodně se na nábřeží zajeďte podívat.

Krásná retro trička s Fíkem od Geek Shirts

Maxipes Fík je natolik oblíbený, že se dostal do nové retro kolekce známého výrobce triček Geek Shirts. Pokud si potrpíte na vtipnou, stylovou a originální módu, budou se vám trička s motivy přerostlého psa líbit.

Geek Shirts nabízí rovnou tři různé varianty – známou scénku, kdy Fík s čapím hnízdem na hlavě frčí závratnou rychlostí autem z kopce, Fíka vezoucího obří dort na kočárku a tričko Maxipes Fík a Ája. Podlicenci poskytla Česká televize.

Trička z www.geekshirts.cz jsou kvalitně potištěná a vydrží dlouho jako nová. Jednoznačně super dárek, kterým potěšíte každého milovníka tohoto večerníčku.

Zanechte komentář