Lifestyle Magazín

Psi jsou jako děti. Také potřebují vyváženou a kvalitní stravu!

Podlehli jste ustavičnému naléhání svých dětí a pořídili jim čtyřnohého kamaráda? Pak jste si jistě vědomi, že jde o závažné rozhodnutí, které vám bude v následujících letech ovlivňovat život. A chcete-li, aby vám pejsek dělal radost, byl spokojený, vitální a bez zbytečných zdravotních problémů, měli byste se pořádně zamyslet nad tím, čím ho budete krmit. Nemáte-li s výběrem krmiva žádné předchozí zkušenosti, budou se vám hodit následující tipy.

Podle jakých kritérií vybírat?

Vybrat kvalitní krmivo není snadné. Nabídka je široká a spousta výrobců láká na různá nepravdivá tvrzení, kterým začínající chovatel lehce podlehne. Jak z toho ven? Zapomeňte na reklamy a použijte selský rozum – začněte porovnávat a zapátrejte po diskuzích, kde krmiva řeší zkušení chovatelé.

Zároveň nezapomeňte, že lepší než „univerzální“ krmiva, jsou granule určené pro specifickou skupinu (malá/velká plemena psů apod.). Krmivo by mělo odpovídat věku psa (štěně/dospělý pes/senior), jeho zdravotnímu stavu a dalším specifickým požadavkům.

Vyplatí se na krmivu šetřit?

Ceny psího krmiva se pohybují v různých cenových relacích. Od podezřele levných pytlů granulí z hypermarketů logicky nemůžete čekat kvalitu, ale co dražší varianty, na které narazíte v nabídkách specializovaných prodejců?

Zdaleka ne všechna prémiová a superprémiová krmiva jsou tak kvalitní, jak tvrdí výrobci. A záleží také na způsobu výroby. Drtivá většina výrobců používá extrudaci, ale například krmiva Magnusson vznikají velmi šetrným způsobem, a navíc jsou v nich obsaženy vysoce kvalitní složky, za které švédská rodinná firma získala prestižní certifikaci KRAV.

Dobrou volbou jsou také granule Essential Foods se 70% podílem čerstvého masa, ryb a vajec. Krmivo dále obsahuje ovoce, bylinky a semena.

Chcete-li mít jistotu, že svému čtyřnohému mazlíčkovi dopřejete tu nejlepší stravu, poraďte se s odborníky ze specializovaného e-shopu mujmazlik.cz. Rádi vám doporučí konkrétní produkty.

Zanechte komentář