Lifestyle Magazín

Jak udržet vodu v bazénu čistou? Víme to!

Léto je v plném proudu, ale abyste si mohli užívat koupání po celou sezónu, nesmíte podcenit čištění vody v bazénu. Ať už máte na zahradě nadzemní nebo zapuštěný bazén, na mastnou vodu plnou nečistot a mrtvého hmyzu není příjemný pohled. A co si budeme namlouvat, jsou to především děti, které do bazénu natahají všechno možné i nemožné. Na vás je, abyste se postarali o důkladnou péči. Takže bez zbytečného zdržování – začněte dodržovat následující pravidla a vaše privátní koupaliště zůstane křišťálově čisté.

Alfou a omegou je bazénová filtrace

Bazénová filtrace je základ. Bez ní vodu čistou neudržíte, ani kdybyste do ní přidávali chemii po kilogramech. Podstatné je, aby zařízení odpovídalo velikosti bazénu. Filtrace s nízkým průtokem vody velký bazén efektivně nevyčistí.

Neméně důležitý je i výběr vhodného typu filtrace. Spíše než levnější kartušovou, zvolte účinnější pískovou a vyberte si typ s kvalitní filtrační náplní. Platí, že více vrstev znamená efektivnější čištění vody. A pozor – aby filtrace správně fungovala, musíte ji udržovat (dle zatížení písek cca jednou za týden proprat).

Kvalitní zařízení najdete například u předního českého bazénového specialisty Albixon a.s.

Chemie a vysavače

Přestože je bazénová filtrace veledůležitá, neobejdete se ani bez vhodně zvolených chemických přípravků. V současné době jsou k mání také speciální šetrná čistidla bez chlóru, která jsou vhodná i do menších dětských bazénků. Chemie si poradí s organickými nečistotami a zabraňuje množení bakterií a řas.

A co se týče větších nečistot, se kterými si neporadí filtrace, spolehlivě je pohltí bazénový vysavač. Do větších bazénů jsou ideální plně automatické verze, které stačí ponořit do vody a o nic víc se nestarat.

Plachta či zastřešení

Pokud se v bazénu nikdo nekoupe, měl by být přikrytý plachtou. Ta zabrání tomu, aby na vodní hladinu dopadalo listí a jiné nečistoty. Některé typy plachet zároveň slouží k rychlejšímu nahřátí vody.

Ještě lepším řešením než plachta je zastřešení. Nejenže zabraňuje znečištění vody, ale navíc výrazně prodlužuje koupací sezónu a umožňuje vodní radovánky i za špatného počasí. Takové rodinné koupání za deště je velmi příjemný zážitek!

Tip na závěr: Vše potřebné k udržování vašeho bazénu najdete na www.albixon.cz.

Zanechte komentář