Magazín

Chystáte se na stavbu zahradního dětského hřiště?

Kde se děti cítí nejšťastněji? Na dětském hřišti! V důmyslně vyřešeném areálu zažijí spoustu legrace a během hraní rozvíjí svou motoriku a kreativitu. Jenomže co když v blízkém okolí svého bydliště žádné takové dětské hřiště nemáte? Případně nemáte tolik času, který byste mohli věnovat hlídání skotačících dětí? Disponujete-li vlastní zahradou, můžete prckům postavit vlastní hrací koutek přesně podle jejich představ a přání. A my vám prozradíme, na co se při výběru herních prvků zaměřit.

Bezpečnost především

Vašim cílem by mělo být příjemné místo, které nebude nijak narušovat kolorit zahrady. Místo, ve kterém si vaše děti užijí spoustu legrace a zároveň se nebudete muset bát o jejich bezpečnost. Ta je v podstatě ze všeho nejdůležitější a měli byste na ni brát zřetel při výběru jednotlivých herních prvků. Dbejte na to, aby měly příslušnou certifikaci a byly vyrobeny z odolných a perfektně opracovaných materiálů. Takové hřiště vám bude spolehlivě sloužit po mnoho let a budete-li se o něj dobře starat, třeba si na něm vyhrají i vaše vnoučata.

K mání jsou samostatné prvky i kompletní sestavy

Co se týče rozvržení, přihlédněte k aktuálnímu věku vašich dětí. Ty nejmenší dávají přednost pískovištím, skluzavkám, houpačkám a domečkům. Větší děti rády šplhají po lanových žebřících a šplhacích stěnách. Zároveň dostanete na výběr mezi jednotlivými prvky a sestavami, které lze v budoucnu doplnit o další moduly.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tip: Inspirovat by vás mohla dětská hřiště v Plzni.

Prvotřídní dětská hřiště od prověřených výrobců

Na závěr bychom rádi doporučili internetový obchod Houpačky.info, ve kterém najdete široké spektrum herních prvků a sestav od renomovaných zahraničních výrobců jako Jungle Gym, KBT NV a v neposlední řadě také populární české značky Harold a Palis gym. Prodejce se orientuje na privátní i veřejné sestavy a ochotně vám s výběrem prozradí. V případě zájmu si můžete zboží vyzvednout osobně v Plzni, Klatovech, Přešticích a Sušicích.

Zanechte komentář