Lifestyle Magazín

Co dělat, když máte spoustu starostí a nezvládáte chod domácnosti?

Někdy se to zkrátka nakupí. V práci vám naloží povinnosti navíc, partner musí na služební cestu, v domácnosti se množí špinavé prádlo a ve dřezu roste pagoda neumytého nádobí. A k tomu – aby toho nebylo málo – vám děti připomínají, že je musíte dopravit na kroužky. Jinými slovy situace na zbláznění. Pokud si marně lámete hlavu s tím, jak z ní vyjít vítězně, nepřestávejte číst. Přesvědčíme vás, že výpomoc v domácnosti čas od času potřebují i ti nejlepší z nejlepších. Někteří ji využívají pravidelně a rozhodně si nestěžují.

Nehrajte si na supermanku a přijměte pomocnou ruku

Okolí vás varovalo, že založení rodiny zbrzdí vaši kariéru. Na druhou stranu nebylo moudré početí miminka odkládat. Biologické hodiny varovně tikaly. Jenomže být skvělou manažerkou ve firmě a perfektní hospodyňkou doma je na hranici únosnosti. A když k tomu přidáte touhu po titulu rodiče roku, získáte recept na zhroucení.

Resumé? V prvé řadě přijměte fakt, že jste jenom člověk a dlouhodobě nemůžete fungovat na tisíc procent. Jakmile se s tím smíříte, obraťte se na profesionály, který vám pomohou se vším, co se nevede do vašeho nabitého harmonogramu.

Je libo chůva, majordomus nebo třeba řidič?

Výpomoc v domácnosti se může týkat čehokoliv: úklidu, vaření, péče o děti… Alfou a omegou úspěchu je spolupráce s někým, na koho se můžete plně spolehnout. Při výběru proto zohledněte reference a nedělejte kompromisy.

 

Hodil by se vám konkrétní tip na agenturu? Na dotaz, kdo je nejlepší chůva v Praze, často dostanete jednu a tu samou odpověď. Vynikajícímu renomé se těší Familiata – projekt, který vznikl v roce 2008 pod záštitou známé česko-francouzské divadelní a filmové herečky Chantal Poullain. Služeb agentury využívají nejnáročnější klienti a dopustit na ni nedají ani Richard Krajčo se svou manželkou Karin. Více informací najdete na familiata.cz.

Zanechte komentář