Dětský pokoj Magazín

Dětské nábytkové programy pro čerstvé školáky i ostřílené studenty

Přemýšlíte nad pořízením nového dětského pokoje pro vašeho čerstvého školáka, ale byli byste rádi, kdyby mu vydržel až do studentských let? Pak je rozhodně na místě volit bytelný a trvanlivý materiál, ale také nadčasové kousky v jednotném designu, které podpoří ráz pokoje, ale zároveň mu dodají na kráse a harmoničnosti.

Na co se zaměřit při výběru nábytku do dětského pokoje?

V případě nábytku pro děti hrají jednoznačně prim barvy. Ty by měly být veselé a vkusně doplňovat klasické dřevo. Volte raději opravdové dřevo, tedy masiv. Zapomeňte na lamino a další levné materiály, které rozhodně nejsou základem trvanlivého a odolného dětského nábytku. Nepřehánějte to ale s nimi. Dětský pokoj by neměl být pastvou pro oči, ale vkusně sladěným harmonicky působícím prostorem, ve kterém se bude dítěti dobře hrát i učit. Zvolte jednu hlavní barvu a maximálně jednu doplňkovou, která z hlediska barevného spektra působí komplementárně, a s ostatními barvami buďte střídmí.

Jak sladit stůl a skříň?

Snažíte se vybírat takové kousky dětského nábytku, které na první pohled ladí k sobě? A proč si práci neulehčit a rovnou nezabrousit do nabídky dětských nábytkových programů, z nichž si můžete vybrat libovolné kousky a budete mít zaručeno, že si designově sednou? Nabídku si navíc můžete projít společně s dětmi a nechat jim vybrat si, co se jim líbí. Alespoň si pak nebudou moci stěžovat na to, že jim pokojíček nevyhovuje. Dětské nábytkové programy obsahují široké spektrum dětského nábytku, od postelí, stolů, židlí, skříní, poliček, šuplíků po sestavy doplňků, které jsou s nábytkem snadno kombinovatelné.

Vyberte si to, co potřebujete

Jestliže některý výrobce nabízí dětský nábytek v rámci konkrétních programů, neznamená to, že musíte koupit všechny položky konkrétního programu. Můžete si vybrat jen ty prvky, které potřebujete. To je opravdu výhodné. Navíc, pokud si to časem rozmyslíte a budete chtít dokoupit některé další kusy nábytku, snadno si vyberete opět ze stejného programu a pokojíček bude mít stále svůj neměnný ráz.

S nábytkem slaďte i podlahu

I barevné ladění podlahy má vliv na to, jak se bude dítě v pokojíčku cítit. Rozhodně je na místě poohlédnout se po snadno udržovatelném materiálu, který budete ladit do doplňkové barvy k té, která je v pokojíčku jako hlavní. Ideální pro dětský pokoj je vinylová podlaha, která se lehce udržuje a poskytuje dobrý tepelný komfort.

Zanechte komentář