Magazín Tipy a rady

Investiční zlato jako perfektní dárek pro každou příležitost

Dárky si předáváme proto, abychom si udělali radost a posílili vzájemné vztahy. Kde je kámen úrazu? Příležitostí, které doslova volají po obdarování, je spousta, ale ne vždy máme dostatek inspirace. Vymyslet něco pěkného – dárek, který zaručeně potěší a nezklame – je často nadlidský úkol. Nabízí se však tzv. univerzální dárky, již potěší vždy a za všech okolností. Mezi ty nejlepší patří investiční zlato.

Investiční zlato… a co to vlastně je?

Pokud jste s investičním zlatem nikdy nepřišli do styku, jen těžko si ho dokážete přiřadit mezi populární dárky pro muže a ženy. Nejedná se přitom o nic jiného než o zlaté slitky, mince a medaile. Drahé kovy mají v lásce především konzervativní investoři, kteří ve svém portfoliu vyžadují stabilní investiční nástroje, u nichž nehrozí vysoký riziko ztráty vkladu. V případě zlata (ale také stříbra) se hodnota průběžně zvedá, slouží proto jako uchovatel hodnoty vložených finančních prostředků.

Dalším důvodem k investování do zlata je krása kovu jako takového. Zlaté mince a medaile jsou hezké na pohled a přímo vybízí k založení velké sbírky – kterou třeba jednou zdědí některý z potomků.

Při jakých příležitostech se můžete blýsknout zlatým dárkem?

Mezi typické situace, kdy chceme někomu udělat radost pěkným dárkem, patří svátek. Asi vás napadne, že darovat minci v hodnotě tisíců až desítek tisíc není zrovna přiměřené – ale nabízí se levnější alternativa v podobě stříbrných medailí. Dobrou volbou mohou být medaile, na nichž jsou vyražena jména. Anebo znamení zvěrokruhu. Obojí lze sehnat za méně než tisícovku.

Hodnotnější zlaté dárky přihází vhod při výročí svatby. Anebo jako vzpomínka na čerstvě získaný titul – nachází se na tzv. titulárních medailích.

A mohli bychom pokračovat dál, investiční zlato je totiž vděčným dárkem prakticky při každé příležitosti. Poohlédněte se po něm na zlate-mince.cz, kde najdete bohatou nabídku slitků, mincí a medailí v širokém cenovém rozpětí.

Zanechte komentář