Hračky Magazín

Dřevěné hračky a jejich výhody přesvědčí každého rodiče

Vánoce se blíží mílovými kroky. Nebude to trvat dlouho a v českých domácnostech zavládne klid, pohoda a vůně vánočního cukroví. Děti se však budou těšit na jediné – na moment, kdy se domovem rozezní zvuk Ježíškova zvonečku. Hned na to se rozběhnou ke stromečku a začnou dychtivě rozbalovat balíčky. Proč by se v některých měly ukrývat dřevěné hračky?

Zájem o dřevo neutuchá ani v době moderních materiálů

Hračkářství sice bobtnají hračkami všeho druhu – a dominují moderní materiály v čele s plastem, ale dřevo si mezi nimi stále udržuje čestné místo. Důvodů je víc než dost a do karet hrají hračkám ze dřeva i odborníci, kteří jim přisuzují velmi pozitivní psychologické účinky.

Pokud vám stále není jasné, proč jsou dřevěné hračky tak populární, přečtěte si výčet jejich největších výhod:

  • Dřevo je přírodní materiál a nezatěžuje životní prostředí. V době, kdy naše zelená planeta příslovečně pláče pod náporem ekologických katastrof, je důležitá každá věc, která nemá na přírodu negativní dopad. A hračky ze dřeva jsou trvanlivé a dají se dají recyklovat.
  • Bylo prokázáno, že dřevěné hračky rozvíjí dětskou představivost a kreativitu. Děti si s nimi hrají a zároveň se vzdělávají.
  • Velkou výhodu dřevěných hraček je bezpečnost. Kvalitně zhotovené dřevěné figurky či dřevěná zvířátka nemají ostré hrany ani kovové části, takže nehrozí nepříjemné poranění. Výrobci, jako je například česká značka Toywood, nepoužívají toxická barviva. Před nákupem se vždy přesvědčte, že je zboží opatřeno patřičnými certifikáty.

Kde seženete krásné české dřevěné hračky?

Pokud jste došli k závěru, že dřevěná hračka nesmí v pokojíčku vašich dětí chybět, máme pro vás senzační tip na kvalitní české dřevěné hračky. Vyrábí se již od roku 1991 pod značkou Toywood a najdete je v e-shopu toywood.cz.

Zanechte komentář