Magazín

Hygienické potřeby pro novorozence: Co by ve vaší výbavě nemělo chybět?

Pustili jste se do seznamu základních hygienických potřeb, které by vám neměly chybět poté, co si domů z porodnice přivezete miminko? Nezkušený rodič může na spoustu důležitých věcí zapomenout, nebo naopak investuje do věcí, které nakonec nevyužije. Proto jsme pro vás připravili několik praktických rad a na závěr tip na výhodný nákup.

Ubrousky jsou základ

Seznam potřeb pro děti je veskrze individuální a každý rodič preferuje něco jiného. Přesto by vám neměly chybět dětské ubrousky. Jsou velmi praktické a budete je využívat opravdu často. Preferujte kvalitní a pokud možno neparfémované dětské ubrousky – minimalizujete riziko alergické reakce či podráždění citlivé dětské pokožky.

Ubrousky využijete v rámci čištění při přebalování, ale stejně dobře vám poslouží i na „mytí“ ručiček a pusinky, když zrovna nebudete v dosahu vodovodu. A když už jsme zmínili přebalování, neméně praktické jsou jednorázové nepropustné podložky na přebalování Jsou savé, příjemné na dotek a využijete je doma i v terénu.

Bez plen to určitě nepůjde

Samozřejmostí by měla být dostatečná zásoba plen. Nechcete-li ztrácet čas, vsaďte na jednorázové pleny pro novorozence – nebudete je muset prát a žehlit jako v případě látkových. Preferujte savé a komfortní pleny, ve kterých se bude drobeček cítit dobře.

A co dál? Kdo je připraven, není překvapen, takže byste měla na seznam zahrnou také prsní vložky (ty si s sebou vezměte již do porodnice) a síťové kalhotky. A rozhodně nebude od věci, když se zásobíte také také buničitou vatou (např. na čištění oušek nebo ošetření pupíku) a vatovými tyčinkami.

Tip na výhodný nákup

Všechny výše zmíněné potřeby pro vás a miminko najdete ve specializovaném e-shopu www.care4you.cz – prodejce nabízí bezkonkurenční poměr kvality a ceny. V nabídce najdete pouze vysoce kvalitní výrobky, a to velmi levně.

Zanechte komentář