Magazín

Průvodce výběrem autosedačky

Každé dítě s váhou do 36 kg a výškou do 150 cm musí být v autě převáženo v autosedačce. Je s podivem, že mnoho rodičů stále při výběru autosedačky tápe a tak i chybuje, čímž přímo ohrožuje své vlastní dítě. Plánujete nákup autosedačky, ale nevíte si rady? Právě vám pomůžeme – připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, na co si musíte dát pozor a přidáme i tipy na opravdu kvalitní autosedačky za rozumnou cenu.

Pravidla výběru autosedačky pro dítě:

  1. Sedačka musí odpovídat váze a výšce dítěte. Vždy pozorně čtěte informace od výrobce. Pokud nechcete každý rok kupovat novou, volte tzv. rostoucí autosedačky. U nich je možné rozměry nastavovat podle potřeb dítěte.
  2. Pozornost věnujte polstrování. Nesmí být příliš měkké ani tvrdé. Důležitá je prodyšnost, aby mělo dítě pohodlí i v teplých dnech. Lepší je, pokud má sedačka odnímatelný potah, který se dá prát.
  3. Zkontrolujte, zda byla provedena homologace. Na sedačce by měla být značka R44-04 nebo R44-03.
  4. Důležitá je kvalita uchycení sedačky v automobilu. Máte-li automobil s úchytkami pro systém ISOFIX, používejte je. Co se týče bezpečnostních pásů – musí jít snadno nastavit. Na trhu jsou i modely sedaček, které mají zvukové či světelné indikátory správného uchycení sedačky v autě.
  5. Ihned po nákupu sedačku vyzkoušejte i s vaším dítětem, pokud nevyhovuje, máte právo ji vrátit.

Kde koupit?

Není dobré kupovat sedačku v bazaru. Může mít totiž skryté vady, které by mohly ohrozit bezpečí vašeho dítěte. Dobrá zpráva je, že nové autosedačky vysoké kvality nemusí být vůbec drahé. Prvním důkazem jsou autosedačky Kiddy. Výrobce nabízí hlavně tzv. rostoucí modely s několika bezpečnostními prvky a v celé paletě atraktivních designů. Výhodnou koupí jsou i autosedačky Römer. I tento výrobce nabízí hned několik modelů – pro všechny je společná vysoká kvalita a přiměřená cena. Přesvědčte se sami, najdete je v nabídce na babyhill.cz.

Zanechte komentář