Magazín Zdraví

I bolesti při kojení lze překonat

Stejně jako všichni savci, tak i lidé hned po narození potřebují mateřské mléko. Kojení je jednou z nejpřirozenějších věcí, nicméně může být i velmi bolestivá.

Je sice pravda, že většinou je možné tuto bolest snést, ovšem někdy už bývá kojení tak nepříjemné, že je matka nucena najít pro své dítě jiné možnosti, jak ho nakrmit.

Jedná se o častý problém

Novorozenci jsou, co se krmení týče, docela horliví, čímž mohou svým maminkám docela ublížit, aniž by si to samozřejmě uvědomovali. Ještě horší jsou pak děti, kterým už trochu povyrostly zoubky. Ty už pak mohou způsobovat i drobná krvácení v oblasti bradavek a velkou bolest.

Tento druh potíží byl ještě poměrně donedávna připisován primárně prvorodičkám, avšak stále častěji se ukazuje, že jde o mnohem širší problematiku, která sužuje také matky, které za sebou mají i více než jeden porod.

Některé tyto nepříjemnosti zvládnou vydržet, jiné se rozhodnou raději odsávat své mléko do lahve a krmit své dítko tímto způsobem. Nejde o nic vyloženě škodlivého, nicméně dítě se na prsou většinou hned uklidní nejen díky nové dodávce mléka, ale také protože slyší matčino srdce, na jehož zvuk je navyklé ještě z dělohy. I proto je lepší udělat maximum pro to, aby kojení mohlo pokračovat nerušeně dál, a nepoužívat hned lahve.

Vhodné náplasti

Kojení bez bolesti je možné, aniž by bylo nutné nasazovat jakákoliv léčiva. Je však potřeba k tomuto účelu použít náplasti multi mam, které nejenže působí regeneračně, ale zároveň dokáží ulevit od bolesti.

Důvodem nejsou ani tak samotné náplasti, ale gel, jenž je v nich obsažen. Ten je složen výhradně z přírodních zdrojů, žádná syntetika v něm není. Navíc působí lokálně, takže jeho látky se nedostávají do krevního řečiště. Dítěti tudíž v tomto případně, na rozdíl od běžně používaných preparátů, nic nehrozí.

Zanechte komentář