Lifestyle Magazín

Inspirace: Vaše děti si zaslouží útulnou zahradu plnou zábavy. A vy taky!

Mít v dnešní době zahradu je vážně super. Máte-li kolem domu svůj vlastní oplocený prostor, můžete si gratulovat. O nic horší však není ani zahrada někde za městem, do které to máte, co by kamenem dohodil. Případně na chatě, v bezprostřední blízkosti lesů a nedotčené přírody. Samozřejmě za předpokladu, že vám taková zahrádka má co nabídnout. Na neupraveném plácku toho nic moc nenaděláte a vaše děti se zřejmě unudí k smrti. Ale když budete o teritorium pečovat, úsilí se vám vrátí i s úroky. Nepřestávejte číst a dozvíte se, jak předělat zahradu na chatě či u domu tak, abyste si volno na čerstvém vzduchu užili plnými doušky!

Úklidem vše teprve začíná

Než se pustíte do náročnějších činností, jako je například stavba altánu či pergoly, měli byste zahradu pořádně uklidit. Což znamená odstranit vše, co nemá na trávníku co dělat. Zahrádka by neměla sloužit jako odkladiště věcí, které už beztak nikdy v budoucnu nevyužijete – nechte si proto přistavit kontejner a všechno haraburdí vykliďte. To samé platí také o stavebním materiálu. Bude-li to jen trochu možné, přesuňte jej někde do ústraní. Uklizená zahrada vypadá mnohem útulněji a získá na estetice. Nebojte se do práce zapojit děti, naučíte je tím pořádku a skvěle se pobavíte. Ideální úklid má formu zajímavé hry.

Sekání trávníku a péče o keře a rostliny

Ať chcete nebo ne, zahrada vyžaduje určitou průběžnou péči. Nemusíte na ní vybudovat rozsáhlé okrasné sady ani zeleninové plantáže, ale jistým činnostem se přeci jen nevyhnete. Jde především o pravidelné sekání trávníků, zastřihávání živého plotu a základní údržbu keřů a rostlin.

Co se týče sekání trávníku, neměli byste to podceňovat byť jen z důvodu, aby se v trávě nelíbilo klíšťátům.

Zahradní stavba je dominantou každé zahrady

Jakmile bude zahrada uklizená a upravená, můžete se pustit do další fáze. Přemýšleli jste již nad útulným posezením?

Možností je spousta – můžete vedle domu vybudovat terasu a zastřešit ji markýzou, nebo si na opačném koutu pozemku postavit altánek či pergolu. Dobrou volbou může být i dřevěný zahradní domek s terasou. V případě potřeby v něm uskladníte věci, které chcete mít vždy po ruce. Třeba nářadí, hračky nebo pomůcky a potřeby na úklid.

Chcete-li si pořídit zahradní nábytek, ale odrazují vás vysoké ceny. poohlédněte se po něm například v eshopu Möbelix.cz.

A co děti, mají si kde hrát?

O vaše posezení je postaráno, ale co vaše ratolesti? Jak je udržet na čerstvém vzduchu co možná nejdéle a zajistit, aby s radostí odložily ovladače od herních konzolí a upřednostnily pobyt na zahradě? Je to jednodušší, než si myslíte.

K nejoblíbenějším zahradním atrakcím patří trampolína. Pořiďte ji svým dětem a uvidíte, jak vypadá cvičení hrou. Myslete však na bezpečnost a nikdy děti nenechávejte bez dozoru. Zároveň si připlaťte za dostatečně stabilní model s ochrannou sítí.

Na trampolíně nelze skákat celý den (i když některé děti to zřejmě dovedou…). Naštěstí pro vás můžete prckům pořídit (nebo s trochou šikovnosti postavit) dřevěný zahradní domek, ve kterém si zařídí vlastní domácnost.

Nejmenší děti ocení přítomnost pískoviště a během teplých měsíců i menšího bazénku.

Nebude-li vám vadit větší investice, můžete ze zahrady vytvořit soukromý zábavní park a pořídit dětem různé herní prvky a atrakce (prolézačky, houpačky, skluzavky…).

Bazén a vířivka jako zlatý hřeb

Když je venku hezky, není nad osvěžující koupel v bazénu. Vzhledem k tomu, že Česko patří k „bazénovým velmocím“ a téměř každý na ho zahradě má, neměli byste váhat ani vy. Cenově nejdostupnější je sortiment nadzemních bazénů, dražší jsou bazény zabudované. Velmi příjemná je také relaxace ve vířivce – do většího modelu se naskládá celá rodina včetně dětí.

Inspirovali jsme vás? Pusťte se do práce a vybudujte si zahradu, na které zažijete příjemné chvilky!

Zanechte komentář