Magazín Tipy a rady

Jak vybrat jazykovou školu pro děti?

Umět cizí jazyky je stále důležitější. Nejen, že znalost angličtiny zjednodušuje cestování, ale také (a především) se jedná o dovednost, která značně usnadňuje šanci najít si dobré zaměstnání. Člověk se samozřejmě může pustit do studia v každém věku, ale začít již v útlém dětství znamená udělat si náskok. Zajímá vás, jak pro své dítě vybrat tu nejlepší jazykovou školu?

Jak probíhá kvalitní jazykový kurz pro děti?

Jazykové kurzy pro děti jsou předmětem debat. Začínat ve věku, kdy si dítě teprve rozvíjí jazykové cítění, je podle některých lidí příliš brzy. Kritici mají částečně pravdu. Kdyby měly malé děti sedět v lavicích a učit se jazyk způsobem, jakým se vyučuje na kurzech pro dospělé, zřejmě by si z lekcí nic moc neodnesly.

Kvalitní jazykové kurzy pro děti ovšem takovým způsobem neprobíhají. Jsou vedeny podle hesla „škola hrou“ – děti si jazyk osvojují způsobem, jaký je pro ně přijatelný a přínosný. Úplní začátečníci se s jazykem seznamují postupně pomocí říkánek, písniček a tematických videí. S výukou v pravém slova smyslu se setkávají až v pozdějším věku – a díky tomu, že už mají s cizím jazykem určité zkušenosti, je pro ně učení mnohem snadnější. Vhodně zvolené kurzy pro děti jsou proto určitě rozumnou volbou i v předškolním věku. A až dítko dosáhne školního věku, může plynule přejít na kurzy v jazykovce.

Jak se pozná dobrá jazyková škola?

Dobrá jazyková škola má dobrou pověst, úspěšné absolventy, lektory, kteří se neustále vzdělávají a také zaměstnává rodilé mluvčí, jejichž prostřednictvím se studenti setkávají s jazykem v jeho pravé podobě. Férová jazykovka nabídne zájemcům ukázkovou lekci zdarma. Takový benefit nabízí například renomovaná jazyková škola Praha Britannika.

Jazyková škola Praha 2 Britannika nabízí dětem letní jazykové kurzy angličtiny. Dospělí mají na výběr z vícero jazyků, jako je třeba francouzština, němčina nebo ruština.

První zkušební lekce zdarma se hodí zejména tehdy, vybírá-li rodič kurz pro dítě. Hodina by měla být zábavná, ale i přínosná a koncipovaná adekvátně k věku. Bude-li to možné, zúčastněte se zkušební lekce společně s potomkem a potom si s ním o jejím průběhu popovídejte. Důležité je dítko do ničeho nenutit, aby si k angličtině vybudovalo kladný vztah.

Zanechte komentář