Magazín

Jak vybrat kvalitní trampolínu pro děti?

Rozhodli jste se, že dětem zpříjemníte pobyt na čerstvém vzduchu a vytvoříte jim hrací koutek? Mezi atrakce, které by v něm rozhodně neměly chybět, patří trampolína. Skákání a skotačení na trampolíně patří k nejoblíbenějším aktivitám a snoubí pořádnou porci zábavy se zdravým pohybem. Prckové si ji zamilují a budou na ni trávit spoustu času. V dnešním článku se zaměříme na to, jak vybrat kvalitní a bezpečný model. Což s ohledem na široký sortiment není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Prozradíme vám, na co se při výběru zaměřit a na co si dát pozor.

Zaostřeno na konstrukci

Předpokládáme, že chcete, aby nová trampolína vydržela mnohem déle než jen jedinou sezónu. V tom případě si dejte pozor na pevnost konstrukce. Příliš tenké kovové trubky nejsou stabilní a hrozí, že se brzy zdeformují. Taková trampolína nemá příliš dlouhou trvanlivost, a co víc – může být pro děti nebezpečná.

Zaměřte se na kvalitní trampolíny pro děti, jejichž konstrukce se skládá z trubek o síle min. 1,3 mm. Platí, že čím vyšší je síla trubek, tím lepší je celková stabilita konstrukce. Trampolína se nebude naklánět a hýbat se po podloží.

U výrobků musí být uvedena maximální nosnost. Jde o velmi důležitý údaj, na který je třeba brát zřetel. Vždy je lepší vybrat trampolínu s vyšší maximální nosností – zařádí si na ní více dětí zároveň (ovšem pozor – více osob na skákací ploše zvyšuje riziko úrazu) a čas od času i vy.

trampoliny-pro-deti

Kvalita skákací plochy a ochranné prvky

Robustnější konstrukce by neměla být vaším jediným požadavkem. Musí ji sekundovat také kvalitní skákací plocha. Ideální je pevná polypropylenová plachta, která odolá UV záření a uchová si pružnost. Neméně důležitá je také jemnost dopadové plochy – dopad na příliš drsný povrch může skončit bolestivou odřeninou.

Další důležitý prvek je vnitřní síť, která zamezí případnému pádu dítěte mimo plochu trampolíny. Měla by být dostatečně pevná a napnutá, ideálně se sklolaminátovým okrajem. Kvalitní modely mají tyče obalené pěnovou vrstvou (náraz do nechráněné tyče je bolestivý) a nohy sítě dosahují až k zemi, díky čemuž je trampolína stabilnější.

Připlaťte si za kvalitu, vyplatí se to

Na trhu je nespočet trampolín, které se liší kvalitou, příslušenstvím a velikostí. S těmito vlastnostmi jde ruku v ruce cena, nicméně doporučujeme nákup prověřených výrobků s příslušnými certifikacemi. To však neznamená, že neseženete kvalitní, a přesto poměrně levné trampolíny. Specializovaní internetoví prodejci nabízí atraktivní slevy, v rámci kterých ušetříte nemalou částku.

V e-shopech jsou k mání kompaktní trampolíny určené do dětského pokoje i rozměrné konstrukce, na kterých si zadovádí celá rodina.

Zanechte komentář