Dovolená s dětmi Magazín

Kam na rodinnou dovolenou na Jižní Moravě? Víme, jde si je užijete i s dětmi

Dovolená na Jižní Moravě je český fenomén. Kraj, jehož ústředním bodem je statutární město Brno, ročně přivítá ohromné množství turistů. Právem patří mezi nejnavštěvovanější české regiony a má co nabídnout každému, kdo rád tráví čas toulkami v přírodě a zároveň si neodpustí návštěvu historických pamětihodností. Obojího je totiž v Jihomoravském kraji víc než dost. A k tomu galony prvotřídního vína, jenž prorazilo i v zahraničí. Vždyť právě odsud pochází nejlepší rulandské světě.

Ačkoliv si spousta lidí spojuje Jižní Moravu především se zážitky ve vinných sklípcích, ve skutečnosti je ochutnávka révového moku jen jedním z mnoha důvodů, proč se na jaře, v létě, na podzim, ale třeba i v době třeskutých mrazů vydat právě zde. Ale kam s rodinou? Našli jsme pro vás nejzajímavější místa, jejichž návštěvu si užijete i s dětmi.

Mikulov a Pálava

Mikulovu se právem přezdívá „perla Moravy“ a bezesporu patří k nejmalebnějším českým městům. Osobitou tvář definuje především místní renezanční architektura v čele se zámkem či kostelem sv. Václava. Působivá je také prohlídka Dietrichsteinských hrobek. A samozřejmě vyhlídka ze Svatého kopečku, který vám ukáže panoráma mikulovské krajiny v plné kráse. Milovníci cyklovýletů jistě nepohrdnou sítí cyklotras dlouhých přes 1200 km.

Jen pár kilometrů od Mikulova – ve městě Pavlov – najdete penzion Florian, který nabízí velmi komfortní ubytování v samotném srdci Pálavy. Rodinný podnik nabízí vynikající kuchyni, možnost využití vnitřního dvora (např. za účelem grilování) a třeba i zapůjčení dětské postýlky. Nedílnou součástí penzionu Florian je také prostorný sklípek.

Další lákadla pro děti i dospělé

Jihomoravský kraj je protkán rozhlednami (např. 20 m vysoká Slunečná), muzei i jinými zajímavými místy, jako je například unikátní houpací most přes řeku Dyji. Naprostou samozřejmostí by měla být i návštěva Lednicko-valtického areiálu, v jehož bezprostřední blízkosti (cca 3 km od Valtic) se nachází soukromá pískovna, kde si mohou milovníci adrenalinu vyzkoušet jetsurf a kiteboarding. I takové zážitky nabízí Jižní Morava!

Zanechte komentář