Magazín Tipy a rady

Střecha na zahradě může plnit více rolí

Přejete si vybudovat na zahradě příjemné venkovní posezení, avšak nemáte ještě jasno, jak by mělo vypadat? Rozhodně byste při jeho realizaci neměli opomenout střechu. Bez ní si totiž budete užívat venkovní pohody daleko méně, než si teď možná myslíte.

Levné varianty

Zastřešení může mít celou řadu podob. Nechcete-li příliš utrácet, vsaďte na slunečník. Vypadá docela dobře a některé modely dokonce dokáží do jisté míry zadržet i lehčí májový deštík. Ovšem pozor, ani dobře naimpregnovaný slunečník nedokáže nabídnout stoprocentní krytí proti vodnímu živlu.

Pokud stále zůstaneme u těch levnějších možností, můžete místo slunečníku použít party stan. Nejde sice o žádný vizuální skvost, avšak svůj účel, tedy ochranu proti dešti i slunci, dokáže splnit na jedničku s hvězdičkou. Když ho navíc pevně ukotvíte do země, dokáže odolat i silnému větru.

Vhodná střecha pro větší pozemky

Mezi další možnosti patří i zahradní dřevěné altány. Ty jsou nejen praktické, ale většinou zároveň fungují jako jeden z hlavních ozdobných prvků pozemku. Je pravda, že za větší altán už si připlatíte slušnou sumičku, zvláště když si ho necháte udělat na zakázku, nicméně jedná se asi o to nejideálnější řešení, ovšem jen na pozemky o větší rozloze. Altány totiž dokáží zabrat docela dost místa, a tudíž nejsou pro malé zahrádky příliš vhodné.

Zastřešení i pro auto

Do menších zahrad se doporučuje instalovat spíše pergoly, případně přístřešky na auto. Jedná se o praktičtější řešení, než je koupě altánu, i když budete muset pravděpodobně alespoň trochu rezignovat na vizuální kvality.

Přístřešky samozřejmě nejsou ošklivé, některé mají naopak hezký design, avšak oproti altánům jsou přeci jen o dost jednodušší. Na druhou stranu je lze využívat i místo garáže. A v mnoha ohledech se jedná o výhodnější řešení, hlavně tedy díky rychlejšímu schnutí auta.

Vůz tak uchráníte před případnou korozí, a navíc zabráníte teplotním šokům, které technice rovněž nedělá dobře.

Zanechte komentář