Magazín Tipy a rady

Kolik vás bude stát hokejová výstroj pro dítě?

Hokej jsme vždy vnímali jako národní sport. Věnovat se mu chtěl téměř každý kluk. A všichni sportovně nadaní chlapci snili o tom, že z nich jednou bude nový Jágr. Dnes je tomu jinak. Z hokeje se stává sport jako každý jiný a počet malých hokejistů dramaticky klesá. Rodičům se nechce potomky vozit na brzké ranní tréninky a změnil se celkový životní styl. Nejmladší generace je zvyklá trávit čas v digitálním světě, spontánního pohybu ubylo. Pokud si přesto pohráváte s myšlenkou že svého potomka přihlásíte na hokejové tréninky, nenechte se odradit. S trochou štěstí ho začne sportování bavit – a i když z něj nebude hvězda, vybuduje si dobrou kondici a neztratí tolik času nad smartphonem.

Kvalita hraje při výběru hokejové výstroje hlavní roli

Můžete si hokejovou kariéru svého potomka dovolit? Vybavení není zadarmo a každoročně vás bude stát několik tisíc korun. Na druhou stranu nejde o částku, která by váš rozpočet položila. Kompletní dětský set chráničů lze pořídit za částku kolem dvou a půl tisíc, za odolnou helmu s košíkem dáte kolem patnácti set. K tomu přičtěte tisícovku za pohodlné brusle a stejnou částku vás bude stát kvalitní hokejka. Sumu sumárum jste na šesti tisících korunách, což – s ohledem na současnou výši průměrného platu – není závratná cifra.

Samozřejmě můžete ušetřit a výdaje ještě o něco snížit. Úspora by však neměla být na úkor kvality. Přestože dítě s hokejem teprve začíná, zaslouží si ergonomické, lehké a odolné vybavení. V nekomfortních chráničích a v bruslích, které nedrží pevně na nohou, ho sport nebude bavit.

Jakou značku hokejového vybavení zvolit?

Neriskujte, že se váš potomek zraní nebo se na ledě nebude cítit dobře. Dobrou volbou je hokejová výstroj kanadské značky Bauer, která uvedla na trh první brusle již v roce 1933. Důvěřují jí hokejové špičky světového formátu a stejně dobře poslouží i vašemu dítěti.

Zanechte komentář