Magazín Tipy a rady

Přebalování miminka není věda, rychle si ho nacvičíte

Těhotenství je období radostí i starostí. Náročné je především pro ty z vás, které čekáte své první miminko, a ještě pořádně nevíte, co se na vás chystá. Nejspíš máte hlavu plnou obav a otázek. Hrůzu vám může nahánět třeba přebalování. Činnost, která se může zdát být odpudivá, ale je třeba ji vykonávat až desetkrát za den. Nebojte, přebalování miminka není žádná věda, brzy si ho natrénujete tak, že vám zabere jen minimum času. A pach, který se z použitých plenek line? Na ten si rychle zvyknete.

Co všechno budete k přebalování potřebovat

Potřebovat budete přirozeně zásobu plenek, to není třeba nijak zdůrazňovat. Předem si promyslete, zda dáte přednost papírovým nebo látkovým. Jednorázové pleny se po použití vyhazují, čili u nich odpadají starosti s praním. Látkové pleny jsou zase ekologičtější a z dlouhodobého hlediska šetří peníze.

Maminky dávají často přednost látkovým plenám i proto, že jsou vhodnější pro správný vývoj kyčlí a způsobují méně opruzenin. Je to ovšem jen jejich pocit. Moderní papírové dětské pleny jsou vyrobeny tak, aby miminku prospívaly. Kvalitní pleny vyrábí např. známá značka Pampers.

Dále budete potřebovat: omyvatelnou podložku, ubrousky či žínku a krémy a masti na přebalování.

Jak postupovat

Nejmenším dětem nechávejte jednu plenku maximálně tři hodiny, a to i přesto, že se vám ještě bude zdát dobrá. Zabráníte tím šíření bakterií, které by mohly miminku způsobit nepříjemné potíže.

Intimní partie důkladně omyjte a usušte. Ideální je používat žínku a teplou vodu, na cesty jsou pak vhodné vlhčené ubrousky. Jakmile je dítě čisté, dejte po ně čistou plenku. Naneste krém proti opruzeninám a plenku zalepte.

Aby byla výměna plenky pro dítě příjemnější, udržujte s ním po celou dobu kontakt, dívejte se mu do očí, mluvte, zpívejte.

Zanechte komentář