Magazín

Děti se nejlépe naučí lyžovat v lyžařské škole. Chcete znát důvody, proč byste své ratolesti měli přihlásit do kurzů i vy?

Zima se blíží mílovými kroky a vy si možná pohráváte s myšlenkou, že vyrazíte na lyže. Letos to však bude trochu jinak – váš potomek nezůstane na hlídání u babičky, protože chcete, aby se naučil lyžovat jako vy. A kolik, že mu vlastně je? Dle psychologů je ideální věková hranice velmi individuální, nicméně se vesměs nedoporučuje začínat před třetím rokem života. Mnohem důležitější je ale způsob, jak se dítě naučí lyžovat. Respektive to, zda se role instruktora ujmete vy, nebo ratolest přihlásíte do dětské lyžařské školy.

Důvodů, proč dítě přihlásit do lyžařské školy pro děti, je poměrně mnoho. Pokud nepatříte mezi vynikající lyžaře a nezvládáte základní metodiku, v podstatě byste neměli o ničem přemýšlet a rovnou dítko zapsat. Nebo snad chcete, aby si vštěpilo špatnou techniku a ohrozilo nejen sebe, ale také ostatní lidi na svahu? Mnozí rodičové se přeceňují a myslí si, že když se bez asistence instruktora naučili lyžovat oni, zvládne to i jejich potomek. Položte si však otázku, zda je vaše lyžařská technika opravdu tak dobrá, jak si myslíte…

Dalším argumentem je i psychologické hledisko. Ctižádostiví rodiče nejsou tak trpěliví a kladou na děti příliš vysoké nároky. To může mít v praxi zcela opačný efekt a dítě propadne stresu. Nejenže se nenaučí lyžovat, ale zároveň ztratí veškerou chuť k dalším pokusům. Instruktoři jsou trpěliví a preferují školu hrou. Jejich malí svěřenci je navíc pokládají za vzor a snaží se je napodobit.

Shrnuto a podtrženo, v lyžařské škole pro děti se vaše ratolesti naučí lyžovat rychleji a především správně.

Kamilčin lyžařský výcvik s Michalem

Mezi vyhlášené lyžařské školy patří SKI CENTRUM Šafář, kterou najdete ve SkiResortu Černá hora. Nabízí skupinovou i privátní výuku pro děti a má veškeré příslušné certifikáty. Je členem APUL (Asociace profesionálních učitelů lyžování) a Českého svazu lyžařských škol. Zdejší instruktoři jsou známí svým vřelým přístupem a spousta z nich se lyžování věnovala na profesionální úrovni.

Na SKI CENTRUM Šafář se můžete obrátit také ohledně ubytování, zapůjčení vybavení a v neposlední řadě se přihlásit do kurzů pro dospělé. Všechny důležité informace najdete na webovkách www.skicentrumsafar.cz.

Zanechte komentář