Magazín

Několik zajímavých tipů, jak vybrat postel pro dítě

Není to tak dávno, co jste svému miminku pořizovali dětskou postýlku a najednou váš čeká další kolo? Vybrat dětskou postel sice není žádná „věda“, ale přesto musíte přihlédnout k několika základním aspektům. Chcete přece pro své dítě to nejlepší, nebo ne?

Při výběru dětské postele se budete moct rozhodnout mezi dvěma variantami:

Pro děti ve věku 2 – 5 let jsou k mání zkrácené postele o délce cca 140 – 160 cm. Kratší postele mají svá pro i proti. Dítě se v ní bude cítit bezpečněji a přechod z malé dětské postýlky zvládne lépe než do velké postele. Zároveň nepřijde o příliš mnoho prostoru na hraní, což přijde vhod především v menších dětských pokojích. Nevýhodou je skutečnost, že dítě brzy vyroste a délka již nebude dostatečná. Navíc můžete mít problém s hledáním matrace menších rozměrů.

Dalším řešením je klasická dětská postel o rozměrech 90 x 200 cm (příp. trochu menší). Podaří-li se vám vybrat opravdu kvalitní kousek, budete mít na mnoho let vystaráno. Dítěti postel vydrží až do studentských let.

Ve větších dětských pokojích naopak přijdou vhod postele široké od 100 do 140 cm, které poskytují více místa na odpočinek.

Dětská postýlka

Bezpečnost především

Při výběru dětské postele klaďte důraz na bezpečnost. Preferujte zdravotně nezávadné materiály, ideálně pak z kvalitního masivu opatřeného ekologickým lakem. Máte-li obavy o to, aby se dítě v noci neskutálelo na zem, zvolte postel se zábranou. Zábrana by měla být odnímatelná nebo jednoduše odmontovatelná – jakmile si dítě na svou novou postel zvykne, budete moct zábranu sundat. Zábrany lze dokoupit i samostatně.

Praktické a nápadité řešení

V menším dětském pokoji, které obývají dvě děti, je to jasné. Poschoďová neboli patrová postel je mnohem praktičtější než dvě samostatné postele.

Populární jsou zvýšené postele s domečkem, které slouží také ke hraní. Pod postelí vznikne jedinečný prostor a záleží jen na dětské fantazii, zda ho přetvoří na bunkr, hrad nebo jiné útočiště. Místo pod postelí může zároveň sloužit i jako úložný prostor, kde si dítě schová své oblíbené hračky. V menším pokoji, kde se počítá každý centimetr krychlový navíc, je taková spousta úložného prostoru k nezaplacení.

Dětská postel

1 komentář

Zanechte komentář