Dětská móda Magazín

Profesionální potisk je vždy lepší než domácí amatérská práce

Pokoušet se nějak vymanit z obyčejnosti se snaží nejen mladí lidé, ale i dříve narozené ročníky. Dosáhnout se toho dá různými způsoby, třeba i oblečením. Konfekce je však dnes žalostně neoriginální, a tudíž je jedno, co si koupíme.

Ovšem i standardní košile či trika lze vylepšit natolik, aby se jejich nositelé cítili dostatečně originální. Stačí k tomu pouze jednoduchý potisk.

Domácí výroba? Raději ne

Potisk textilu je poměrně levnou záležitostí, nicméně to bychom nebyli Češi, abychom se nesnažili o ještě větší snížení nákladů. Dosáhnout toho v tomto případě lze kupříkladu domácím potiskem.

Ano, i toto je možné. A světe div se, nejedná se ani o nic složitého. Víceméně si člověk vystačí jen s počítačem, respektive tiskárnou a nažehlovacím tiskařským papírem.

Největší práce tady spočívá hlavně ve výrobě vhodného loga, případně nápisu. K tomuto účelu lze vybrat i jiné, daleko sofistikovanější programy, nicméně s nimi je pak práce ještě náročnější. Na druhou stranu tak jde dosáhnout lepších výsledků.

Jakmile bude návrh hotový, stačí ho jen vytisknout na nažehlovací papír a výsledek se pak pokusit pomocí žehličky obtisknout na zvolený textil. Nutno dodat, že i když vše půjde jako na drátkách, nemusí se dílo podařit.

Nažehlování je velmi primitivní způsob potisku, a proto se také už moc nepoužívá. Takovýto potisk totiž příliš dlouho nevydrží, a i kdyby ano, první praní ho jisto jistě znehodnotí. Proto je rozumnější si bavlněné tričko s potiskem prostě koupit.

Vlastní návrh

Také v tomto případě je originalita zaručena. Na konečné podobě trička či pánské košile s potiskem se může podílet klidně i samotný zákazník. Stačí si jen zvolit možnost tvorby vlastního návrhu.

Grafické editory sice na stránkách obchodů neposkytují tolik možností jako profesionální software, na druhou stranu je může obsluhovat každý. Během několika málo minut si zvládne vytvořit vlastní logo i člověk, který v životě nic podobného nedělal.

Zanechte komentář