Dovolená s dětmi Magazín

Slovinsko, lyže a děti. Kam vyrazit za sněhovými radovánkami?

Kam s dětmi na pořádnou lyžovačku, kterou si užijete společně s nimi a nepřijdete kvůli toho „na buben“? Podmínky na českých horách sice průběžně doznávají změn k lepšímu, ale oproti zahraničí stále pokulhávají. Jenomže lyžování v Rakousku, Itálii či Francii je poměrně drahá záležitost. Nehledě na to, že nejlepší lyžařská střediska rozhodně nezejí prázdnotou. A než se prodírat davy lidí, je lepší zůstat doma… Anebo vyrazit do Slovinska!

Proč právě Slovinsko? Třeba kvůli 187 km sjezdovek s impozantními výhledy na horské masivy. Ačkoliv patří k nejmenším alpským zemím, nabízí perfektní podmínky pro lyžaře všech úrovní. Začátečníci a rodiny ocení snadno dostupné svahy, cenově dostupné skipasy a zcela jistě i vyhlášenou domácí kuchyni.

Lyžování a Slovinsko jdou dohromady hned z několik důvodů. Vždyť jsou to právě hory, které tvoří většinu jeho území. Navíc se chlubí nejdelší osvětlenou sjezdovkou v Evropě, nejdelší kabinvou lanovkou a velmi rychlými vleky.

TOP lyžařská střediska

Kranjska Gora

Synonymem pro lyžování ve Slovinsku je Kranjska Gora. Populární rodinný skiareál se nachází v Julských Alpách, nedaleko italských a rakouských hranic. V případě příznivého počasí zalitý sluncem a poskytuje veškeré zázemí nezbytné pro skvělou dovolenou s dětmi. Ty zde mají vyhrazený prostor pro dovádění a mohou se zúčastnit kurzu v lyžařské škole. Svahy v nižších polohách jsou dostatečně mírné a široké.

Cerkno

Hotovým rájem pro děti je také skiareál Cerkno, které již několik let v řadě vítězí ve slovinské anketě o nejoblíbenější lyžařské středisko. Rodiny si ho oblíbily díky celkové bezpečnosti, modernímu vnitřnímu dětskému koutku a mnoha příjemným atrakcím. Na své si však přijdou i zdatní lyžaři – zdejší černá sjezdovka je proslulá.

Mariborsko Pohorje

Proč se s dětmi vydat do oblasti zvané Mariborsko Pohorje? Zdejší tratě jsou na špičkové úrovni, a proto se staly místem konání kvalifikace na mistrovství světa v lyžování. Opět můžete počítat s vynikajícím zázemím pro děti, stejně jako se sjezdovkami, které uspokojí i zkušené sportovce.

Krvavec

Skvělou volbou je také lyžování Slovinsko v Krvavci. Ve skiareálu nechybí mini freestyle park pro nejmenší s pásem a lyžařským kolotočem, kde se nejmenší lyžaři učí balancovat. A to není zdaleka vše – celá rodina se může zúčastnit nočního sáňkování a nasát při něm jedinečnou atmosféru slovinských hor.

Zanechte komentář