Magazín

Umíte vybrat hračku pro své děti?

Který rodič by svému dítěti nechtěl dopřát to nejkrásnější dětství? K tomu je potřeba spousta lásky, porozumění a v neposlední řadě také hraček. Zlí jazykové sice tvrdí, že není radno děti rozmazlovat, ale na druhou stranu – kdo jiný by si zasloužil tolik pozornosti než naše ratolesti? A hračky ke spokojenému dětství rozhodně patří. Ne nadarmo se se přece říká „kdo si hraje, nezlobí“. Proto jsme pro vás přichystali několik praktických tipů, které vám určitě přijdou vhod.

Kvalita má přednost před cenou

V prvé řadě podotýkáme, že dětský pokojíček nemusí praskat ve švech. Raději se vydejte cestou kvality a pořiďte svým dětem hračky, které jsou kvalitní a bezpečné. Kromě toho, že jsou mnohem odolnější než levné napodobeniny, u nich nehrozí alergie nebo poranění o ostré hrany. Vyhněte se škodlivým výrobkům a dbejte na to, aby hračka odpovídala věkové kategorii vašeho dítěte.

Každé dítě by mělo mít svého plyšového mazlíka

Buďme však trochu konkrétnější. Prckové si rádi hrají s plyšáky všeho druhu. Ať už jde o zvířátka, pohádkové bytosti nebo příšerky, získají kamaráda, který s nimi zažívá nejrůznější dobrodružství a v závěru dne s ním ulehnou do postýlky.

plysovy-medved

Škola hrou

Užitečné jsou také stavebnice, které u dětí rozvíjí motoriku a představivost. To samé platí také platí také o puzzle či hlavolamech. Chcete-li, aby si vaše dítě hrálo a zároveň se učilo, buďte prozíraví a pořiďte mu pár edukativních hraček.

Děti jsou mistři převleků

Co se týče dětí ve věku od 3 do 6 let, rozhodně nešlápnete vedle s pěkným kostýmem. Kluci si rádi hrají na rytíře, bojovníky a superhrdiny, malé slečny zase na princezny, čarodějnice, víly a další pohádkové postavy. Neméně populární jsou dětské kostýmy dospěláckých povolání jako doktor, policista nebo hasič.

princezna

Vybírejte s ohledem na jejich vkus

Mějte však na paměti, že ideální hračky pro kluky a holky neexistují. Každému dítěti se líbí něco jiného, a proto byste tomu svému měli důkladně naslouchat. Zeptejte se ho, s čím si chce hrát a nezlobte se na něj, když odmítne hračku, ke které nemá vztah. Nesnažte se potlačit zájmy dítěte a naopak podpořte jeho individualitu. Aneb někdo si celé dny staví z kostek, jiný ze sebe nesvlékne pirátský oblek.

Zanechte komentář