Magazín Tipy a rady

Vozíte v autě děti? Dodržujte tyto 3 zásady a budou v bezpečí

Bezpečnost za volantem je v posledních letech mnohem palčivější téma, protože přibývá mladších, nezkušených a méně zodpovědných řidičů. Na délce trasy přitom nezáleží, k nehodě může dojít během několik set kilometrů dlouhé cesty na dovolenou, ale i pár set metrů od vchodu vašeho domu. Pokud v autě cestujete společně se svými dětmi, jistě vám není jejich bezpečnost lhostejná. Ale jak výrazně snížit riziko nehody? Odpovědi najdete v tomto článku.

Jezděte v bezpečném automobilu

Sice nejste povrchní a nepovažujete automobil za společenský status, což je samozřejmě dobře, ovšem jízda v pětadvacet let starém „vraku“ bez jediného airbagu není zrovna bezpečná. Je-li to ve vašich finančních možnostech, zvažte pořízení novějšího modelu.

Obecně platí, že větší a těžší auto s moderními systémy pro aktivní a pasivní bezpečnost je nejlepší volbou, ale ne každý si může dovolit „tank“ za dva miliony. Přesto výměnu starého auta zvažte – byť by to mělo být za vozidlo z bazaru. ABS, ESP, airbagy a isofix jsou v dnešní době standard!

Pořiďte dítěti kvalitní sedačku

Mít bezpečný automobil je základ, ale spousta rodičů zapomíná na význam kvalitní autosedačky. Co k tomu dodat? Snad jen, abyste si pustili videozáznamy testování jednotlivých modelů. Rozdíl je patrný na první pohled. Úspora v řádu několika tisíc korun se v případě autosedaček rozhodně nevyplácí.

Víte, že: děti do 13 kg jezdí v autosedačce typu vajíčko, těžší děti v běžné autosedačce, a to ve směru jízdy? Při přepravě dítěte ve vajíčku na předním sedadle nezapomeňte vypnout airbag!

Pořiďte si na auto samolepku se jménem dítěte

Jak může zvýšit bezpečnost při jízdě drobnost v podobě samolepky dítě v autě? Její přítomnost na pátých dveřích upozorní ostatní účastníky provozu na fakt, že by ve vozidle jedoucím před nimi mohly být děti – většina řidičů proto podvědomě udržuje bezpečnou vzdálenost.

Z psychologického hlediska fungují ještě o něco lépe samolepky se jménem dítěte. Ani vy se jistě nelepíte na auto, ve kterém se na zadním sedadle vezou Anička s Tomáškem…

Samolepky na auto se jménem dítěte lze pokládat za efektivní způsob, jak za pár korun zase o něco zvýšit celkovou bezpečnost při jízdě. V mnoha různých provedeních je seženete na samolepkyditevaute.cz.

Zanechte komentář