Magazín

Vybrat hračku, která dítě zabaví a zároveň rozvíjí, není tak snadné

Vraťte se alespoň na chvíli zpět do svého dětství a vzpomeňte si na nezapomenutelné okamžiky, které jste strávili se svými oblíbenými hračkami. Nepochybujeme o tom, že vypadaly tak trochu jinak než ty, které jsou na pultech v současnosti, ale něco se přesto nezměnilo. Známé rčení „kdo si hraje, nezlobí“ platí stále a ani vy přece nechcete ochudit své děti o nejkrásnější a bezstarostné chvíle v životě. Na druhou stranu je vhodné razit heslo „všeho s mírou“ – dětský pokojíček nemusí praskat ve všech pod náporem zbytečností. K nakupování hraček proto přistupujte s rozvahou, a to již od nejútlejšího věku vašich ratolestí.

Hračky jsou důležité hned z několika důvodů. Nejenže děti zabaví a umocní jejich radost ze života. Vhodně zvolené hračky rozvíjí dětskou fantazii a motoriku. Proto je vhodné vybírat s ohledem na věk a osobnost dítěte.

Zlomový moment, kdy se dítko začne zajímat o svět kolem sebe, začíná bezprostředně po jeho narození. Nezapomeňte, že miminko rádo ochutnává, a proto mu dopřejte zdravotně nezávadné hračky, které může žužlat. Velmi populární jsou měkoučká zvířátka značky Lamaze – vyrábí se v mnoha velikostech, jsou pestrobarevné a navrženy tak, aby maximálně zaujaly pozornost novorozence. Některé šustí, jiné chrastí či vydávají nejrůznější zvuky. Vyrábí se ze zdravotně nezávadných materiálů a splňují nejpřísnější hygienické a zdravotnické normy.

lamaze

Jakmile se z novorozence stane chodec, nastane čas pro změnu. V období od prvního až třetího roku je důležitý důraz na správné rozvíjení. K plyšovým hračkám můžete zařadit také stavebnice s velkými díly, plastelínu, kreslící potřeby, hračky na písek a v neposlední řadě odrážedla a vozítka. Nabídka hraček pro děti do tří let je vskutku pestrá a určitě se vám podaří vybrat správně. V žádném případě nedoporučujeme hračky, které mohou v dětech vzbudit zbytečnou agresivitu. Zároveň se vyhněte nekvalitně zpracovaným výrobkům s ostrými hranami, malými komponenty a zdravotně závadnými materiály.

detske-odrazedlo

Ta opravdová zábava ovšem začíná v době předškolního a později školního věku. Osobnost dětí se začíná hlouběji profilovat a samy si řeknou, po čem nejvíce touží. U chlapců převládá nadšení k hračkám technického rázu. Sbírají modely autíček, letadel a lodí a později si je sami nebo s pomocí rodičů skládají (doporučujeme modely Revell!). V klučičím pokojíčku by nemělo chybět ani LEGO nebo jiné populární stavebnice. Malé slečny dávají přednost panenkám a dětským doplňkům do domácnosti. Bez ohledu na pohlaví slaví úspěch také oblečky všeho druhu. Děti si velmi rády hrají na dospělé a díky oblečkům hra získá úplně jiný rozměr. A nezapomeňte ani na sportovní potřeby, které děti vytáhnou na čerstvý vzduch. Kolo, koloběžka nebo brusle jsou „povinnou“ součástí výbavy každého dítěte s kladným vztahem k pohybu.

toaster

Na závěr jsme si nechali tip na online hračkářství, kde seženete hračky pro nejmenší i větší děti. Na www.hrackomat.cz najdete opravdu široký sortiment kvalitních výrobků za super ceny. Při nákupu nad 1 500 Kč nebudete platit poštovné a zboží si budete moct vyzvednout i osobně na vybraných výdejních místech v rámci České republiky a Slovenska.

Zanechte komentář