Magazín Tipy a rady

Zpříjemněte dětem čekání na Ježíška

Určitě si pamatujete na své dětství. Čekání na Vánoce bylo neskutečně dlouhé, dárky byly v nedohlednu. Zpříjemněte si se svými dětmi advent a pořádně si ho užijte. Čekání na Ježíška bude kratší, krásnější, zábavnější. V článku najdete tipy, do čeho se spolu můžete pustit.

Pečení cukroví

Možná vám je přítomnost dětí v kuchyni spíše nepříjemná. Zkuste alespoň někdy udělat výjimku. Děti budou nadšené z toho, že vám mohou pomoci. Najděte si jednodušší recepty na vánoční cukroví. Ideální je linecké, které mohou děti vykrajovat či vanilkové rohlíčky, které mohou pro změnu modelovat. Věřte, že je to bude nesmírně bavit.

Vyzdobte pokojíček

Kupte dětem vánoční světelné dekorace a vykouzlete jim v pokojíčku kouzelnou atmosféru. Vánoční LED osvětlení si v mžiku zamiluje úplně každé dítě. Další ozdoby si můžete společně vyrobit. Oblíbené jsou řetězy z papírových proužků. Zkuste také trochu netradiční techniku a namalujte pomocí barev na sklo dekorace do oken. V papírnictví si také můžete koupit papírový betlém a společně ho vystřihnout. Možností, jak dětský pokoj vyzdobit, je mnoho. Inspirujte se na internetu, případně si půjčte v knihovně tematickou knihu.

Výlet za vánočními trhy

Vánoční trhy se líbí i dospělým, děti z nich ovšem mají ještě větší zážitky. Mnoho atrakcí je totiž určeno právě jim. Součástí trhů často bývá třeba Ježíškova pošta nebo různé dílničky. K atmosféře patří také vánoční punč (prodává se i nealko verze pro děti), trdelník nebo jiné dobroty. Trhy si užije celá rodina.

A do jakých měst se vydat? Krásné trhy jsou v Praze, Brně nebo třeba Olomouci, jistě najdete i další krásná vánoční města. Vyrazit můžete klidně i do zahraničí, z nejbližších měst stojí za to Drážďany, Krakov nebo proslulá Vídeň.

Zanechte komentář