Hračky Magazín

Trampolínu ano, ale jedině bezpečnou!

Slíbili jste dětem trampolínu a nyní se ze slibu snažíte vycouvat, protože máte pochybnosti o jej bezpečnosti? Někteří odborníci sice varují a poukazují na množství úrazů, ke kterým na trampolínách dochází, ale v praxi je na vině především laxní přístup rodičů. Budete-li na svá dítka dohlížet, lpět na dodržování určitých pravidel a zároveň jim pořídíte kvalitní model, nemáte se čeho bát. Skotačení na trampolíně není o nic nebezpečnější než dovádění ve školní tělocvičně.

Trampolíny obsahují, případně k nim lze dokoupit, množství doplňků. K těm nejdůležitějším patří krycí část pružin. Právě tento ochranný prvek by na trampolíně neměl chybět. Poku přeci jen ano, poohlédněte se po něm v e-shopu s náhradními díly.

Připravte se také na investici do ochranné sítě, která slouží jako ochrana před pádem mimo skákací plochu. Trampolíny jsou vysoké kolem 150 cm a umožňují výskok až do výšky cca 2 metrů. Není proto od věci ochranná síť na trampolínu vysoká minimálně 3,5 metru.

Neobejdete se ani bez kotvících šroubů (min. 40 cm dlouhých!). Přijdou vhod při silnějším metru – zajistí, aby se trampolína s ochrannou sítí nepohybovala sama po zahradě. Při zanedbání ukotvení byste ji mohli najít u sousedů. Bez legrace!

Kvalitní výrobky mají nosnou konstrukci, pružiny a ochrannou síť z ocelových trubek. Přesto se vám vyplatí investovat do krycí plachty, která vám přijde vhod i během zimy. Díky ní budete moct trampolínu nechat venku a neztrácet čas uskladněním

Chcete-li si ušetřit zbytečné starosti, poohlédněte se po trampolíně a příslušenství u jednoho výrobce. Vyhnete se nepříjemnému překvapení v podobě komplikované montáže. Na kvalitě trampolíny nešetřete a zaměřte se na certifikované modely. Dobrou volbou je například tato trampolína 305 cm.

Zanechte komentář

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich